Jiří Guth Jarkovský

Z webu Vladimíra Špidly o Letní akademii (jihočeské krajské organizace SZ)

8.8.2010 -

Jihočeští zelení po vzoru kolegů z Rakouska a Německa zvou každoročně na čtyřdenní letní akademii odborníky z různých oborů. Vladimíra Špidlu si pozvali pro jeho široce uznávané znalosti z oblasti sociální politiky. „Jsme rádi, že k nám dorazil. Sociální témata tvoří spolu s ekonomickými a ekologickými pilíře udržitelného směřování světa,“ řekl Jiří Guth z vedení jihočeské organizace strany.

Na Vladimíra Špidlu celé dopoledne z plného sálu římovské sokolovny mířila jedna podnětná otázka za druhou. „Důchodovou reformu jsme probrali ze všech možných pohledů. Můj názor, podle kterého je důchodový systém sociální ochranou, nikoli dávkou, se setkal s jasnou odezvou,“ popsal. Společnou řeč našel exeurokomisař také s Ilonou Švihlíkovou, když rozebírala příčiny hospodářské krize. Mladá ekonomka, která v současnosti působí na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů v Praze, souhlasila s tím, že moderní společnost se v době hluboké krize dostává do stavu nasycenosti, a proto není nadále možné zajistit její účinný ekonomický růst pomocí rozpočtové a měnové politiky státu. Podle Ilony Švihlíkové existují tři možné cesty budoucího vývoje: fašizace společnosti, globální spolupráce států nebo změna společenského uspořádání.

Letní akademie se účastnili také zástupci ekologické iniciativy při ČSSD, Zvonečníku, kteří si stejně jako Vladimír Špidla a všichni účastníci pochvalovali věcnost a hloubku, se kterou přednášející mluvili o současné situaci v Česku i ve světě. Odpovědně provedenou likvidaci ekologických škod, obnovu krajiny a důraz na lidskost považují za kroky nutné ke kvalitnímu životu.

 Fotografie:

http://www.vladimirspidla.cz/cz/galerie-2/fotografie-z-letni-akadenie-sz-8-8-2010/

 

Zpět na články - Archiv článků

© Guth 2008. Webhosting & webdesign & publikační systém TOOLKIT - Econnect