Jiří Guth Jarkovský

Pavel Pečínka: Romské strany a politici v Evropě

30.12.2009 - Publikaci koncem roku 2009 vydalo brněnské nakladatelství J. Šabaty Doplněk.

Autor Pavel Pečínka zachycuje spory mezi příznivci sociálních a multikulturních přístupů k romské menšině a přibližuje "základnu" možné romské politiky. Líčí první spolky, následně politické strany a některé romské aktivisty. Pozornost obrací ke třem formacím snažícím se operovat na evropské úrovni - Mezinárodní romské unii (IRU), Romskému národnímu kongresu (RNC) a Evropskému fóru Romů a Travelerů (ERTF). Podrobně se věnuje také romským poslancům v Evropském parlamentu. Rozsáhlá je především kapitola zachycující situaci na romské politické scéně v Česku a na Slovensku.
Kniha vychází v edici Studijní texty. (brož., 196 stran, 165 Kč). Vznikla díky finančnímu příspěvku Britských listů ( http://www.blisty.cz ) a Centru aplikované antropologie a terénního výzkumu Filozofické fakulty Západočeské univerzity v Plzni ( http://www.caat.cz ).
Při objednávání knih přímo v redakci nakladatelství činí sleva 15 %. Objednané knihy zasílá Doplněk na dobírku, k zásilkám účtuje poštovné a balné. Díky za vás případný zájem, přeposlání mailu vašim známým, umístění na vaše webové stránky či za jakoukoliv další formu propagace tohoto neziskového titulu.Nakladatelství Doplněk:

www.doplnek.cz

objednávky knih: doplnek@doplnek.cz

mobil: 731 507 666, tel.: 545 242 455
Bratislavská 48/50, 602 00 Brno

 

Zpět na články - Archiv článků

© Guth 2008. Webhosting & webdesign & publikační systém TOOLKIT - Econnect